A 2024. évi Világ Legnagyobb Tanórája programsorozat Magyarországon tizedik alkalommal, 2024. szeptember 30. és október 4. között, a Belügyminisztérium, mint projektgazda megbízásából, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság az UNICEF Magyar Bizottság és a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács szakmai támogatásával, az Alapértékek Nonprofit Kft. szervezésében kerül megrendezésre.
A Világ Legnagyobb Tanórájának kiemelt témája ebben az évben a rendszergondolkodás az élelmiszeripar példáján keresztül bemutatva. A kiemelt téma elmélyítésére 3 korosztályra bontott oktatócsomagok, pályázatok állnak a pedagógusok rendelkezésére, amelyek 2024. szeptember közepe után folyamatosan válnak elérhetővé itt a honlapon.
A FoodEducators az EIT Food* programja, amely tartalmas, és kreatív óravázlatokat kínál az élelmiszer témaköréhez kapcsolódóan. A tudományos alapokon nyugvó óravázlatok magyar nyelven is elérhetők különböző korosztályok számára. Az óravázlatok az alábbi négy témakörbe sorolhatók: Élelmiszer és egészség, Élelmiszer és fenntarthatóság, Élelmiszertudomány és élelmiszerrendszerek, Agrár-élelmiszeripari szakmák és karrierek.
A program kapcsolódik a 2024. szeptember 16. és október 10. között megrendezésre kerülő Európai Fenntarthatósági Héthez (ESDW). Az eseménysorozat célja a fenntartható fejlődés, a globális fenntarthatósági célok népszerűsítése a társadalom széles körű bevonásával. Az ESDW magyarországi koordináló szervezete a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács.
A Világ Legnagyobb Tanórájának sajtónyilvános nyitórendezvényére a programhét első napján, 2024. szeptember 30-án (hétfőn) 10.30 és 11.30 között kerül sor a Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában. Hagyomány szerint a nyitóeseményen a témában elkötelezett, neves előadók tartanak interaktív tanórát a jelenlévő diákoknak. Az online streameléssel közvetített tanórán az ország minden pontján valós időben vehetnek részt a csatlakozó iskolai osztályok.
A Világ Legnagyobb Tanórájába bekapcsolódó pedagógusokat – szintén szeptember közepe után – a program egyes módszertani lépéseit tartalmazó tanári kisokossal, valamint – online webináriumi konzultációkkal segítik a szervezők.
A program sikerességét és minőségét a programsorozat végén tanári kérdőív méri.